JÕULUKUUL ON TAASKASUTUSKOJA POOD
AVATUD K 12-17, N 10-17 ja R 10-14 (alates 24.12 puhkame)!
JTVN 2015

Taaskasutuskoda korraldas 2015 aastal kampaania Põlvamaa ettevõtete ja organisatsioonide seas. Kampaanias koguti kokku ettevõtetes/organisatsioonides kasutult seisvad asjad, samuti kaasati ettevõtte/organisatsiooni töötajad oma koduses majapidamises leiduva kasutult seisva kraamiga. 

Kampaaniast võttis osa kolm ettevõtet ja kaks organisatsiooni. Kõige suurema töötajaskonnaga  osaleja oli 65 töötajaga Lõuna Pagarid AS, mille sekretär-personalijuhi Aliis Soitu sõnul oli töötajate kaasamine kogumiskampaaniasse imelihtne. Sama nentis ka AS Takeda Pharma büroo-ja personalijuht Terje Aarna. Organisatsioonidest lõid kaasa veel Põlva Ühisgümnaasium ja Tartu Maakohtu Põlva kohtumaja töötajad. Osa kokkukogutud kraamist leidis juba ka töötajate endi seas omale uusi omanikke, mis on eriti teretulnud nähtus. Kampaania motivatsioonipreemiaks kringleid küpsetanud kodukohviku Tillu väike meeskond otsustas ka ise kampaaniaga liituda.

Kampaania korraldanud Taaskasutuskoja perenaine Kristi Zolgo märkis: "Kuigi osalejaid ei olnud ettevõttesisesel asjade kogumise kampaanial just palju, on algus tehtud ja  osalenud ettevõtted ja organisatsioonid kinnitasid kui ühest suust, et soovivad järgmisel aastal kindlasti uuesti osaleda." Zolgo sõnul koguti kokku umbes 350 kilogrammi kasutult seisvaid asju, mis suunatakse uuesti kasutusse. Peamiselt toodi taaskasutamiseks vanu nõusid, majapidamiskraami ja raamatuid.