Üleeuroopaline jäätmetekke vähendamise nädal

Novembri viimane nädal (21.11.-29.11.2015) on kuulutatud üleeuroopaliseks jäätmetekke vähendamise nädalaks (European Week for Waste Reduction). Selle raames kutsutakse inimesi üles jäätmeteket vähendama ning ressursse säästlikult kasutama. Nädala eesmärk on teadlikkuse tõstmine jäätmetekke vähendamise osas. Ettevõtmises on oodatud osalema erinevad organisatsioonid, haridusasutused, ettevõtted, eraisikud ning ametiasutused üle Euroopa. 

Taaskasutuskoda korraldab kampaania Põlvamaa ettvõtete ja organisatsioonide seas. Kampaanias kogutakse kokku ettevõttes/organisatsioonis kasutult seisvad asjad, samuti kaasatakse ettevõtte/organisatsiooni töötajad oma koduses majapidamises leiduva kasutult seisva kraamiga. Kasutatud asjade nimekiri: majapidamistarbed, nõud, sporditarbed, väiksemad mööbliesemed (ei võta vastu riideid, jalanõusid ja tehnikat). Miinimumkogus projektis osalemiseks on 3 banaanikasti kasutatud asju. Asjadele tullakse järele teile sobival ajal ja asjade üleandmine toimub teile sobivas kohas. 

Taaskasutuskoda kutsub osalema nii suuri kui väikseid Põlvamaa ettevõtteid/organisatsioone. Saada meile oma osalemissoov
SIIT. Infot võib lahkelt jagada! Kõikide kampaanias osalevate ettevõtete/organisatsioonide vahel loositakse 30. novembril välja imemaitsvad kringlid kodukohvikust Tillu, mis on mõeldud kollektiivi tehtud heateo eest rõõmustama.

Osalevaid ettevõtteid/organisatsioone kajastatakse kui positiivset eeskuju sotsiaalmeedias terve jäätmetekke vähendamise nädala raames. Lisaks kirjutatakse jäätmetekke vähendamise nädalal aktiivselt kaasa löövatest ettevõtetest/organisatsioonidest artikkel keskkonnaportaalile bioneer.ee. Läbirääkimised käivad ka kohalike ajalehtedega.

Jäätmetekke vähendamise nädala info: www.ewwr.eu